O nás

 

“Danča měla sen, tak jsem jí koupil stroj, buď jako Danča”  PDFB

 

Tak jo, tato část by asi měla říkat, kdo vlastně jsme, že? Tož, pro ty, kteří nás ještě neznají, jsme mladý manželský pár (mladý je krásné slovo, když si vezmu, že mi táhne na 40, vlasy hodně začínají řídnout, šedin mám více jak měl můj děda, narozdíl od mé nádherné a šikovné ženy, která čím je starší, tím vypadá více jako andílek, ale opak je pravdou, je to ďáblík, co se jen tak nevzdává :-D). Žijeme na Bali, je tomu tak už nějaký ten pátek. A když jsme se sem před 5ti lety přestěhovali, byl to pro nás asi největší skok života. Vše jsme v ČR prodali a z 60kg v zavazadlech jsme spolu postupně vybudovali úspěšnou indonéskou značku a stali se součástí úspěšné firmy v Indonésii, z našich kolegů se stala doslova druhá rodina a spolu s námi jste Vy (naši hosté = stěhováci) zažívali úžasné chvíle plné dobrodružství. Ano, naším úkolem v minulých letech bylo Vám dělat nezapomenutelné dovolené na ostrově bohů v tropickém ráji. Malý rodinný resort se spoustou chuti Vám změnit pohled na to, jak by měla ta nejlepší dovolená života vypadat. S našimi stěhováky jsme trávili většinu času a ukazovali jim Bali z úplně jiného pohledu, než běžní turisté zažívají. A Vy jste to milovali!

Rok 2020 to ale kompletně a dost zásadně změnil. Celosvětová krize zasáhla turistický ruch asi ze všech odvětví nejvíce. Ze začátku jsme si stále říkali, že to bude dobré, že ty 2-3 měsíce nějak překonáme, hlavně ať naše balijská rodina nestrádá. Zatím co svět okolo nás postupně a pomalu krachoval a uzavíral se sám do sebe, my jsme si řekli, že naopak budeme pomáhat. Daniela si moc přála ke svým březnovým narozeninám šicí stroj (tak schválně, chtěla toto po Vás někdy Vaše žena, pánové?), u kterého jsme ani jeden z nás nikdy neseděli a netušili jak na to. Když jsem ho slavnostně přivezl domů, chvilku jsme na něj koukali a říkali, jak je krásný, než začala lítat sprostá slova o tom, jak moc to nejde. Po pár dnech se něco zázračně změnilo a Daniela šila roušky, prvně pokus omyl, pro nás samotné a rodiny našeho týmu. Bez zkušeností, bez školy módy a designu, prostě tak, abychom se za sebe nemuseli stydět a nebylo to jen funkční a pohodlné, ale i krásné. I u nás na Bali nastala doba, kdy najednou všechny roušky v obchodech došly, stát je neměl a všichni byli vystrašení a tak se moje žena rozhodla, že ušije vlastníma rukama roušky pro kohokoliv, kdo bude potřebovat. Ty jsme pak začali rozdávat potřebným. Přes nemocnice (pro pomocný personál, který neměl na roušky od nemocnic nárok), kliniky a policejní složky, až po běžné lidi na ulici. Spustili jsme i tu na Bali český nápad a to rouškovník (Mask TREE for FREE), kde jsme rozdávali naše roušky každému, kdo je potřeboval a nemohl si dovolit je koupit. Dokonce jsme se dostali do místních novin. Po 2 měsících ale stát měl už zásoby dostatečné a začal je rozdávat sám. Jelikož zavřely i mnohé obchodní domy a obchody, začala se Daniela věnovat i designu a návrhu oblečení. A postupně se zdokonalovala, ač to zatím bylo jen pro vlastní radost. 

Když v srpnu balijský guvernér ohlásil, že se Bali rozhodně neotevře v září pro turisty ze zahraničí a možná ani do konce roku, všem kdo do té doby žili v naději, že se už určitě blízká na lepší časy a ten čas, kdy se prohlubovala jen ta obrovská ztráta a přibližoval se krach, bude brzy u konce, pomalu zhasly veškeré naděje. A my patřili mezi ně. Turismus se jen tak nezlepší, Bali se neotevře a v tu chvíli přišel nápad, že jediná varianta, jak zachránit nás i rodiny našeho týmu je dokázat prakticky nemožné. Danča vymyslela svoji první kolekci oblečení, která u Vás měla obrovský úspěch na našich sociálních sítích. 

Od té doby neděláme nic jiného, než se snažíme přijít na to, jak takové oblečení za Vámi, v době, kdy pořádně nefunguje pošta a nelétají skoro žádná letadla, dostat. Jak to udělat, abyste z Dančiného obrovského talentu a citu, mohli mít radost i Vy? A s radostí Vám musíme oznámit, že jsme to vážně dokázali!!!!

Přátelé, kdo z Vás se už netrpělivě těší, co Vám moje úžasná žena chce tak radostně představit, tak už nemusíte čekat. Konečně jsme ONLINE! Náš nový eshop, který pro nás znamená do jisté míry (r)evoluci. Od první roušky v březnu, kdy Daniela usedla poprvé za šicí stroj, až po teď, kdy pro Vás navrhnula celou kolekci nádherné dámské módy z Bali, kterou zároveň i náš tým vyrábí z úžasných a jedinečných látek, které jen tak v ČR nenajdete. Často jste nám psali, ať Vám do ČR pošleme trochu toho rozpáleného slunce. My ale měli ještě lepší nápad - pošleme Vám s tím sluncem i kus nás, velký kus práce, obrovský kus odhodlání a v neposlední řadě trochu té lásky všité do úžasné látky v limitovaných edicích po pár kusech. 

Všechny modely jsou z nejkvalitnějšího indonéského rayonu, ECO udržitelných látek Lyocell či z bambusové tkaniny či sportovní kolekce z recyklovaných plastů. Vše neskutečně příjemné už jen na dotek. Netradiční střih s mnoha extravagantními detaily. Těšit se ale můžete brzy i na nejpohodlnější pyžamka, oversize trička na jakoukoli příležitost a budou i ty plesovky. Každý měsíc budeme naši nabídku měnit, jelikož se vždy bude jednat o maximálně pár desítek kousků ke každému modelu pro celou Evropu. Chcete být naprosto originální? Pojďte do toho s námi a kupte si jeden či více modelů z naší limitované edice BALI 2020/2021 a tím nás podpoříte, ať tu covid krizi přežijeme všichni ve zdraví. 

Vaši Radim a Daniela ze zabarikádovaného Bali

Paradise Dealers Fashion Bali

 

Začněte zatím sledovat na náš Instagramový profil či Facebookový profil.